6/29/2012

Τελευταίος Γύρος

Τελευταίος γύρος σήμερα (οι αγώνες άρχισαν στις 9.30) για το 30ο Πανελλήνιο Ατομικό Πρωτάθλημα Παίδων (Α16) και ο Σπύρος μετά από 6 γύρους βρίσκεται στην 39η θέση.
Σήμερα με τα μαύρα. Έχουμε:

Τετεπουλίδης Ιωάννης [1613] ΣΟ Πολίχνης - Κόμητας Σπυρίδων  1 - 0

Ώρα 12.18: Τέλος παρτίδας, ο Σπύρος έχασε.Τουλάχιστον ελπίζουμε να κέρδισε σε εμπειρία...
Πρωταθλητής ο  Σταθόπουλος Ιωάννης [2181] ΠΣ Περιστερίου με 6 βαθμούς.
Ο Σπύρος τελικά 46ος με 2½

εδώ όλα τα ζευγάρια του 7ου γύρου:

οι φωτο από το επίσημο site εδώ:

6/28/2012

Σπύρος Κόμητας 6η Παρτίδα

Ξεκίνησε πριν από μία ώρα, ο 6ος γύρος στο 30ο Πανελλήνιο Ατομικό Πρωτάθλημα Παίδων (Α16) που γίνεται στο Ρίο.Ο Σπύρος με λευκά
(καλή επιτυχία).
Έχουμε :

Κόμητας Σπυρίδων - Μουτζούρης Ιάσων-Βασίλειος [1734] ΝΟ Καλαμάτας "Ποσειδών"  0 - 1

Ώρα 8.40
Η παρτίδα τελείωσε, δυστυχώς ήττα για τον Σπύρο.Δεν πειράζει...

Προηγούνται στην βαθμολογία
Παπακωνσταντίνου Δημήτριος 2114 ΜΑΠΟ "Κεραυνός" Ωραιοκάστρου με 5½ και
Σταθόπουλος Ιωάννης 2181 ΠΣ Περιστερίου με 5 βαθμούς.

Τα ζευγάρια [και αποτελέσματα] εδώ:

Οι αγώνες ζωντανά (οι 10 πρώτες σκακιέρες) εδώ :

6/27/2012

Σπύρος Κόμητας 5η Παρτίδα

Σήμερα ήταν η πέμπτη παρτίδα του Σπύρου στο 30ο Πανελλήνιο Ατομικό Πρωτάθλημα Παίδων (Α16) με τα μαύρα.
Αποτέλεσμα: Νίκη
Χριστόπουλος Ιωάννης-Εμμανουήλ [Ναυταθλητική Ένωση Πατρών] - Κόμητας Σπυρίδων : 0 - 1
Ο αθλητής μας βρίσκεται στην 30ή θέση με 2½ βαθμούς.
Δείτε εδώ την κατάταξη:

Προηγούνται στην βαθμολογία οι
Παπακωνσταντίνου Δημήτριος [ΜΑΠΟ "Κεραυνός" Ωραιοκάστρου] και
Παπασημακόπουλος Αλέξανδρος [ΑΣ Παπάγου] με 4½ βαθμούς.

6/26/2012

Σπύρος Κόμητας 4η Παρτίδα

Ο Σπύρος ακόμη (7.20) συνεχίζει την παρτίδα του με αντίπαλο τον Γεωργαντά Αντώνιο.
Αγωνιούμε όλοι, και θα σας ενημερώσουμε

Ώρα 8.34
Έληξε η παρτίδα, και ο Σπύρος έχασε 0 - 1.
Κρίμα!
Στην 41η θέση πλέον, αν και ο 1½ βαθμός τυπικά δίνει θέσεις από 36 έως 47

Ο Σπύρος Κόμητας Στο Πανελλήνιο Ατομικό πρωτάθλημα

Από τον Σύλλογο μας ο Σπύρος Κόμητας  συμμετέχει στους αγώνες του 30ου Πανελλήνιου Ατομικού πρωταθλήματος Παίδων (κατηγορία Α16), που γίνονται από  24 έως 29 / 6 στο Porto Rio Hotel, στο Ρίο. Μέχρι σήμερα έχουν γίνει οι 3 πρώτες παρτίδες, και ο αθλητής μας έχει απολογισμό 1½ βαθμό ( 1 νίκη, 1 ισοπαλία και μία ήττα), και βρίσκεται στην 35η θέση. Στην κατηγορία συμμετέχουν 58 αθλητές.

Σήμερα το απόγευμα στις 4.30. ο Σπύρος παίζει την 4η παρτίδα του, αντιμετωπίζοντας με τα λευκά τον Αντώνη Γεωργαντά [1748 ELO] του ΑΣ Παπάγου.